search

Що стоїть за чутками про смертельну хворобу Кадирова?

Що стоїть за чутками про смертельну хворобу Кадирова?

Кадиров-молодший зустрівся з Путіним напередодні свого весілля. Ця історія обросла масою чуток серед яких головна – Рамзан Кадиров смертельний хворий.

Отже, що це все насправді означає:

1. Кадиров не збирається завтра помирати, як багато хто вважає, але з якихось, поки нам незрозумілих причин (погіршення фізичного стану також може бути), Кадиров вирішив офіційно вводити сина в політику. І вчорашня зустріч – це перш за все акт благословіння на «цей шлях» зі сторони Путіна.

2. Той, хто вважає, що завтра Кадиров-молодший стане керівником Чечні помиляється, це лише імовірний початок процесу входження у владу, що займе певний час. Наразі – це насамперед демонстрація наступника (кронпринца) і спостереження за елітами, як вони відреагують.

3. Зустріч Путіна явно готувалася певний період часу. Перший пробний камінь був «закинутий» Кадировим півтора місяці тому, коли він зробив заяву, що він уже «старий губернатор» і потрібно дати дорогу молодим. Другий такий «дзвінок» був зроблений перед новим роком, коли Кадиров показав, як він відтискається від підлоги, чим продемонстрував, що знаходиться не стільки у хорошій фізичній формі, скільки точно не в передсмертній фазі. І нарешті, не варто забувати, що Кадиров спеціально розпіарив історію із «походом на війну» своїх синів.

4. Не потрібно забувати, що останнім часом Путін дещо віддалив Кадирова від себе на фоні активної медійної кампаніі останнього з критики керівника генштабу Герасимова. Водночас, на відміну від Пригожина, Кадиров натяк зрозумів і практично «замовк», переставши критикувати армійське керівництво.

5. Окремим сюжетом у цій історії є отруйний лист від якого постраждав один із чеченських воєначальників Апти Алаудінов. Стосунки Кадирова з Алаудіновим не можна назвати безхмарними, але навряд чи лідер Чечні міг надіслати такий лист. Найвірогідніша версія, що автором листа є ФСБ, що навряд чи могла це робити без погодження з Путіним. Це було попередження і Кадирову, і всім чеченським елітам, що їхнє місце – Чечня. З цього моменту, між іншим, чечени фактично перестали фігурувати в кримінальних хроніках і скандалах. Судячи з усього, був даний наказ всім залягти на дно.

6. Найвірогіднішою версією причини зустрічі Путіна з Кадировим-молодшим є демонстрація того, що Путін, як мінімум, частково пробачив Кадирову його попередні витівки. Проте, поки він тримає його на відстані.

7. У стосунках Москва – Грозний склалася ситуація, за якої Кадиров залежить від Путіна не менше аніж Путін від Кадирова. Саме тому, попри останні розбіжності і навіть імовірну (хоч і не підтверджену хворобу лідера Чечні) Путін демонструє, що він не бачить у Чечні якогось нового лідера не з клану Кадирова.

Щоправда за Конституцією Чеченської Республіки (стаття 65) главою республіки може стати людина у віці не молодше 30 років. Ахмату лише 17 років. Нагадаємо, коли вбили батька Рамзана, самому Рамзану було 27 і Путін не дозволив йому балотуватися на пост президента Чечні, хоча про це просив чеченський парламент. Довелося Рамзану чекати три роки до «повноліття». Тому до 2035 року ні про якого Ахмада, як спадкоємця ніхто і слухати не буде. Тобто Путін не дозволить вносити зміни до Конституції Чеченської Республіки.

Вам також буде цікаво: